Dzięki uprzejmości firmy KuiperCompagnons z Rotterdamu KuiperCompagnons zdobył niedawno pierwszą nagrodę w konkursie na projekt zrównoważonego budynku biurowego Agung Sedayu Center w Dżakarcie.
Kolejne zdjęcia ich zwycięskiego projektu, a także opis architektów można zobaczyć po przerwie.
W styczniu tego roku Grupa Agung Sedayu wraz z Indonezyjskim Instytutem Architektury (IAI), jednym z największych deweloperów w handlu, obiektach handlowych i mieszkaniach w Indonezji, rozpoczęła prestiżowy konkurs na projekt nowego budynku biurowego w Dżakarcie.
Projekt musiał zaowocować trwałym, nowoczesnym budynkiem inspirowanym kulturą indonezyjskiej tradycji.
Dzięki uprzejmości KuiperCompagnons Program biura jest znacznie większy niż lokalizacja.
Pomysł rodzi się z kształtu chińskiego:.
Yin i yang.
które piętra budynków skręcają i obracają się na zewnątrz krok po kroku do centralnego rdzenia za pomocą szybów windowych i głównych klatek schodowych.
Obie wieże połączone są otwartą wspólną przestrzenią z lokalami komercyjnymi na parterze, 6 piętrami parkingowymi, z których 3 są pod ziemią, a także zintegrowanym ogrodem na 4 piętrze.
Budynek o powierzchni 90 000 m2 jest całkowicie odporny na trzęsienia ziemi i tsunami.
Dzięki uprzejmości KuiperCompagnons Jedną z najważniejszych zrównoważonych zasad jest maksymalne wykorzystanie naturalnej wentylacji w celu ograniczenia stosowania chłodzenia mechanicznego.
Cała forma i detal budynku ma na celu uniknięcie bezpośredniego nasłonecznienia elewacji i wykorzystanie dominującego kierunku wiatru.
Fasada budynku jest podyktowana wiatrem i słońcem.
Korzystając ze schematów słonecznych, można określić rodzaj żaluzjowych drzwi na cały rok (który z 7 typów i dla której części budynku).
Woda deszczowa jest zbierana i ponownie wykorzystywana, panele słoneczne są umieszczane na poziomym dachu, a tym samym odpowiednie podłogi tarasowe.
Zastosowano geotermalną pompę ciepła.
.Chłodzenie dzielnicy.
służy do poprawy korzyści płynących z chłodzenia systemu.
Dzięki uprzejmości KuiperCompagnons KuiperCompagnons zainspirował się kształtem i fasadą budynku tradycyjnym indonezyjskim.
Ratanowym koszem ., co ma podwójne znaczenie: z jednej strony kosz symbolizuje miejsce spotkań, ale z drugiej strony symbolizuje także indonezyjskie rękodzieło .
Materiał elewacji jest wykonany z lokalnego drewna, które jest stosowane w żaluzjach.
Siatka diagonalna konstrukcji wsporczej przypomina to o charakterystyce plecionej rattanowej struktury.
W połączeniu ze strategiczną pozycją bezpośrednio pod torami lotów Międzynarodowego Portu Lotniczego Soekarno Hatta w Dżakarcie jest Agung Sedayu Center, ikona indonezyjskiej architektury i wizytówka miasta.
Dzięki uprzejmości KuiperCompagnons Jury, składające się z 4 członków Indonezyjskiego Instytutu Architektury i czterech kierowników Agung, Grupa Sedayu niedawno przedstawiło sprawozdanie jury.
Ze wszystkich 190 uczestników pierwsza nagroda przyznawana jest 3 agencjom projektowym: KuiperCompagnons, Sardjono Sani z Singapuru i Franky Du Ville z Dżakarty.
W najbliższych tygodniach zdecyduje, który projekt zostanie zrealizowany.
Model fizyczny
[więcej w: pełnik europejski, olx sierpc, domy w systemie kanadyjskim ]
Powiązane tematy z artykułem: domy w systemie kanadyjskim olx sierpc pełnik europejski